سیاست روز

مهاجرت سرمایه ها به غرب آسیا

برهم خوردن باغزی های از پیش تعیین شده سیاسی

مهاجرت سرمایه ها به غرب آسیا با شروع انقلاب اسلامی در ایران آغاز گردید.

مهم اینست که بهر حال یک حکومت مقتدر بر خلاف خواست و نقطه مقابل منافع غرب در ایران تشکیل شده و در چهل سال گذشته علیرغم همه فشارهای آنها بر استحکام آن افزوده شده و اکنون از سطح رقیب بالاتر رفته و عامل تهدید منافع غرب شده است.

تشکیل اتحادیه اروپا بعد از انقلاب اسلامی 

حتی تشکیل اتحادیه اروپا مرهون شکل گیری و مقاومت انقلاب ایران است و بگفته وزیر خارجه آلمان در سال ۶۳ که به ایران آمده بود، آنها قبل از انقلاب ایران جرات نه گفتن به آمریکا را نداشتند و جرات پیدا کردنددر سال ۶۷ اتحادیه اروپا را تشکیل دهند که رقیبی برای دلار شد. فروپاشی اقتدار آمریکا از انقلاب ایران شروع و تا امروز رو به گسترش است.

حذف دلار از سوی چین و روسیه

همین چین و روسیه که حاضر به توسعه روابط تجاری با ایران و حذف دلار شده اند . اقدامی نقطه مقابل خواست آمریکا و غرب انجام داده اند ، لابد به این مسیر که با ایران پیش بروند امید بیشتری دارند تا ادامه روند سابق روابطی که با غرب داشتند و این بمعنی افزایش اثر بخشی و قدرت ایران است که دو کشور بزرگ  حاضر شوند منافع خود را با کشورمان گره بزنند.

این عمل آنها درگیری بیشتر با منافع غرب است و بر تنش‌های فی مابین آنها خواهد افزود ، بنابر این عقل معاش به رهبران آنها میگوید اگر منافعی نصیبشان نمیشود ، مشکلاتشان را با غرب اضافه نکنند. حجم مبادلات چین با دنیای غرب شاید دهها برابر حجم مبادلاتی است که میتواند با ایران داشته باشد پس با یک حساب ساده ، نباید کاری کنند که آن معاملات دچار آسیب یا تضعیف شود.

مهاجرت سرمایه ها به غرب آسیا

اینها می‌توانند همان راه قبلی کم تنش قبلی خود با دنیای غرب را ادامه دهند پس چرا سری که درد نمیکند را دستمال میبندند؟

جواب سوال قدری باور نکردنی است ، آنها از سرعت و مسیر حرکت کشور ما به نتایجی رسیده اند که مردم عادی که هیچ بسیاری از مسئولان کشورمان هم هنوز موفق به درک آن نشده اند. شیب تند نمودار رشد  بالقوه علم و تکنولوژی کشور در کنار منابع ،معادن ، زنجیره کامل مواد اولیه ، زیر ساخت های عالی رشد صنعتی کشور و موقعیت طلایی کشور که میتواند مسیر تبادل کالابه تمام نقاط عالم با سرعتی بسیار بالاتر و هزینه پائین از طریق توسعه ترانزیت جاده ای و ریلی ایران ، عراق و سوریه انجام دهد .

نیروی انسانی جوان ، تحصیلکرده و توانمند ایرانی ، امکان توسعه شدید در کشاورزی، صنعت آب و برق و شیلات و…. همگی نشان از مهاجرت سرمایه های آینده جهان به منطقه غرب آسیا با محوریت ایران دارد. باور نمی‌کنید ؟ برای خرید کارخانه و برند سازی هیچ اقدامی نکنید!!!

نویسنده غلامرضا خانی

درباره نوینده بیشتر بدانید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن