بیماریسلامت

داروهای درمان بیماری های گوش

انواع دارو های آنتی بیوتیک و ضد قارچ ها

 • داروهای بیماری های گوش
  داروهایی هستند که برای درمان بیماریهای گوش خارجی میانی یا داخلی مصرف می شوند
  دارو های شایع آنتی بیوتیک ها و ضد قارچ ها
  کلرامفنیکل Chloraphenicol
  کلیو کینولClioquinol
  کلوتریمازول
  جنتامایسین
  نئومایسین
  داروهای ضد التهاب
  آلومینیوم استات
  بتامتازون
  دگزامتازون
  هیدروکورتیزون
  پردینو روزولون
  تریامسینولون
  نرم کننده های واکس گوش
  دوکوسات
  روغن زیتون
  بی کربنات سدیم
  اوره
  هیدروژن پروکسید
  داروهایی هستند که برای درمان بیماری های گوش خارجی میانی و داخلی استفاده می‌شود همچنین ممکن است این داروها برای کاهش علائم همراه این بیماری ها مثل درد التهاب و هوا استفاده شود داروها می‌توانند به طور موضعی به شکل قطره و استرس استعمال و یا به صورت خوراکی مصرف شود.
  انواع داروهای درمان بیماری های گوش
  برای درمان بیماری‌های گوشت چندین نوع دارو نظیر آنتی‌بیوتیک‌ها ضد قارچ ها و داروهای ضد التهابی و نرم‌کننده‌های واکس گوشت استفاده می‌شوند آنتی‌بیوتیک‌ها برای عفونت های باکتریایی و گاهی به همراه داروهای ضد التهابی مثل آلومینیوم است یا داروهای کورتیکواستروئیدی خفیف تجویز تجویزمیشود نرم‌کننده‌های واکسن گوشت باکس اضافه گوش را حل می‌کند بنابراین این مواد می‌توانند به راحتی خارج شود داروهای مختلف دیگری برای درمان علائم بیماری‌های تعادل گوش داخلی استفاده می شوند.
  آنتی بیوتیک ها و ضد قارچ ها
  اگر شما عفونت باکتریایی قارچی گوش خارجی مثل خارجی دارید احتمالاً پزشک قطره آنتی بیوتیک یا ضد قارچ تجویز می‌کند تا مستقیماً روی مبل راهیه مبتلا اثرکند عفونتهای گوش میانی مثل اوتیت مدیا ممکن است با آنتی بیوتیک های خوراکی درمان شود.
  داروهای ضد التهابی
  داروهای ضد التهاب التهابی تجویزی معمولاً قطره‌های کورتیکواستروئیدی هستند قطره های حاوی آلومینیوم است گاهی برای درمان التهاب خفیف گوش خارجی استفاده می‌شود ممکن است در هنگام استعمال قطره احساس سوزش خفیفی داشته باشید.

  نرم‌کننده‌های واکس گوش
  اگر در مجرای گوش شما واکس اضافی ساخته شود احتمالاً پزشک فرآورده‌هایی که بدون نسخه فروخته می شود و یا روغن زیتون را پیشنهاد می‌کند این داروها باعث شستشوی راحت تر گوش می شود با وجود این گاهی نرم‌کننده‌های گوش باعث تحریک خفیف پوست داخل گوش می شود.
  سایر داروهای درمان بیماریهای گوش
  تهوع و استفراغ و سرگیجه علائم شایع بیماری های گوش داخلی مثل بیماری منییرو لا بیر نتیت هستند.
  علائم خفیف ممکن است با آنتی‌هیستامین‌ها برطرف شود با وجود این اگر این داروها موثر نبودند ممکن است برای شما داروی ضد استفراغ پروکلرپرازین تجویز شود.بتاهیسیتین  به خصوص برای درمان تهوع دوران سر و زنگ زدن گوش ها که در بیماری های منییر رخ می دهد، استفاده می شود داروهای ضد استفراغ معمولا به صورت خوراکی تجویز می‌شود اما اگر تعداد استفراغ ها زیاد باشد ممکن است دارو به صورت تزریق یا شیاف تجویز شود.

  استفاده از قطره های گوشی
  معمولاً استعمال قطره های گوشی راحت است اگر قطر را در یخچال نگهداری می کنی قبل از استعمال آن را در دمای اتاق گرم کنید سر را کج کرده و قطره چکان را وارد مجرای گوش کنید سر را برای یک دقیقه کج نگه دارید تا قطره چکان داده شود 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن