فناوریکسب و کار من

مدیریت شبکه های اجتماعی پلی به سوی آینده کسب و کار شما

از ابزار ها درست استفاده کن

مدیریت شبکه های اجتماعی مبحثی هستش که میشه تا مدتها درموردش صحبت کرد . آموزش هاو مهارتهای مختلفی برای تسلط در این زمان لازم هستش.

اما باورکنید جادوی شبکه های اجتماعی میتونه کسب و کار شما رو متحول نماید.میتوان بصورت مختصر اینگونه بیان کرد. رسانه های اجتماعی به مردم امکان می دهد آزادانه با دیگران تعامل داشته باشند. روش های مختلفی را برای بازاریابان برای دستیابی و تعامل با مصرف کنندگان ارائه می دهد.با در نظر گرفتن روشهای متعددی که رسانه های اجتماعی به طور یکسان بر افراد و مشاغل تأثیر می گذارند. 

رسانه های اجتماعی چیست؟

به طور قطع ، می توان به چند روش مختلف به رسانه های اجتماعی فکر کرد. به معنای عملی ، این مجموعه ای از فناوری های دیجیتال مبتنی بر نرم افزار است – که معمولاً به صورت برنامه ها و وب سایت ها ارائه می شوند – که محیط های دیجیتالی را در اختیار کاربران قرار می دهد که در آن می توانند محتوای دیجیتالی یا اطلاعات را از طریق نوعی شبکه اجتماعی آنلاین ارسال و دریافت کنند.

از این نظر ، می توانیم رسانه های اجتماعی را به عنوان اصلی ترین سیستم عامل ها و ویژگی های آنها مانند فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر در نظر بگیریم. می توانیم از نظر عملی رسانه های اجتماعی به عنوان نوع دیگری از کانال بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم .

بازاریابان می توانند از طریق تبلیغات با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند.

اما همچنین می توانیم به طور گسترده تری به رسانه های اجتماعی فکر کنیم ، آن را کمتر به عنوان رسانه دیجیتال و خدمات فناوری خاص می بینیم ، و بیشتر به عنوان مکان های دیجیتالی که افراد قسمت های قابل توجهی از زندگی خود را در آنها انجام می دهند ، می بینیم.

از این منظر ، این بدان معناست که رسانه های اجتماعی کمتر به فن آوری ها یا سیستم عامل های خاص علاقه مند می شوند و بیشتر به آنچه افراد در این محیط ها انجام می دهند ، بیشتر می شوند. تا به امروز ، این تمایل داشته است که بیشتر در مورد به اشتراک گذاری اطلاعات ، و ، در بازاریابی ، اغلب به عنوان نوعی دهان به دهان (آنلاین) (WOM) تصور می شود.

در طول مقاله بسیاری از جنبه های تعریفی و پدیدارشناختی را در نظر می گیریم .پیامدهای آنها را برای مصرف کنندگان و بازاریابی بررسی می کنیم.سعی میشود در مورد آینده رسانه های اجتماعی مرتبط با بازاریابی بپردازیم.

با استفاده از تحقیقات دانشگاهی ، گفتگو با رهبران صنعت ، گفتمان عامه پسند و تخصص خود ، چارچوبی را ارائه می دهیم که شامل ۹ موضوع است و معتقدیم آینده رسانه های اجتماعی در بازاریابی به طور معنی داری شکل می گیرد.

این مضامین به هیچ وجه لیستی جامع از همه روندهای نوظهور در حوزه رسانه های اجتماعی را نشان نمی دهد و شامل جنبه هایی است که هم در ادبیات بازاریابی شبکه های اجتماعی موجود (به عنوان مثال ، WOM آنلاین ، نامزدی و محتوای تولید شده توسط کاربر) آشنا هستند و هم ظهور (مثلا ملاحظات حسی در تعامل انسان و کامپیوتر و انواع جدید داده های غیر ساختاری ، از جمله متن ، صدا ، تصاویر و فیلم).

علاوه بر توصیف ماهیت و پیامدهای هر موضوع ، سمت و سوی تحقیقاتی را که افراد بخواهند کشف کنند ، شناسایی می کنیم. در حالی که پیش بینی دقیقاً آنچه آینده در آینده رخ میدهد یا پیش بینی این موارد در یک جدول زمانی خاص غیرممکن است. ما با توجه به نزدیک بودن تأثیر (به عنوان مثال ، فوری ، نزدیک و دور) ، مضامین ظهور را در سه موج پیشرونده زمان تنظیم کرده ایم. آینده).

قبل از ارائه چارچوب خود برای آینده رسانه های اجتماعی در بازاریابی و پیامدهای آن در تحقیقات (و عملکرد و سیاست ها) ، ما مختصری از اینکه رسانه های اجتماعی در حال حاضر به عنوان یک کانال اصلی رسانه و بازاریابی چگونه است ، ارائه می دهیم.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر معرفی محصولات

چهارچوب تعیین شده در رسانه های اجتماعی می توانند ابزاری امیدوار کننده برای کمپین های بازاریابی خرده فروشان باشند. به ویژه  این امکان را برای معرفی محصولات جدیدفراهم آورده است. رسانه های اجتماعی ممکن است تعامل اجتماعی و ارتباطات فرد ب فرد آنلاین را تسهیل کنند.بنابراین ، می توانند دامنه دسترسی را گسترش دهند و انتشار اطلاعات مربوط به محصول جدید را تسریع کنند.

تأثیر ارتباط دهان به دهان(معرفی محصولات در ارتباط فرد به فرد) و تعامل اجتماعی آنلاین بر رفتار مصرف کننده در تحقیقات قبلی به طور گسترده تحلیل شده است. با این حال ، تاکنون دانش کمی در مورد تأثیر کمپین های رسانه های اجتماعی در معرفی محصولات جدید وجود دارد.

(این جمله رو نمیدونم چطور باز کنم فکر کنم خودتون متوجه شدین . تو کلام خلاصه میتونم اینطور ارتباطش بدم که شبکه های اجتماعی بستری برای اشتراک تجربیات هست.افراد میتونن داشته های خودشون رو به راحتی با دیگران به اشتراک بزارن. منظور از ارتباط فرد با فرد و تاثیر بسیار اون هم به این موضوع بر میگرده)

بنابراین ، هدف از این مطالعه تجزیه و تحلیل تأثیر یک کمپین رسانه های اجتماعی در موفقیت معرفی یک محصول جدید با استفاده از داده های نظر سنجی و همچنین رفتاری است. این داده ها از یک انجمن آنلاین مربوط به یک کمپین تبلیغاتی رسانه های اجتماعی که به منظور ترویج معرفی دوربین های شکاری جدید سطح بالا ارائه شده است ، نشات می گیرد.

نتایج یک تجزیه و تحلیل میانجیگری نشان می دهد که عوامل مرتبط با کارزار تأثیر مثبتی بر نگرش مصرف کنندگان نسبت به محصول جدید دارند ، که به نوبه خود تأثیر مثبت بر قصد خرید و رفتار توصیه را واسطه می کند. بعلاوه ، یک تجزیه و تحلیل post-hoc اهمیت فعالیت اعضای جامعه را در موفقیت در معرفی محصول جدید نشان می دهد.

آینده رسانه های اجتماعی در بازاریابی

 

 

منبع ۱

منبع ۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن