کتابهنر
موضوعات داغ

از دولت عشق نوشته کاترین پانتر

عشق و حمایت الهی را بطلبید

از دولت عشق نوشته کاترین پانتر کتاب امید بخش زیبا و مفیدی است. به نظر من این کتاب یکی از کتابهایی است که باید خواند.در زیر به ترتیب فصول متن کامل کتاب برای شما قرار داده شده است. همچنین تمامی فصول در قالب فایل متنی و قایل صوتی در پایین مطلب قابل دانلود است.امیدوارم که از آن لذت ببرید

قدرت چندجانبه عشق پیام ویژه مولف به خوانندگان

بیشتر مطالب این کتاب در سال ۱۹۶۰ به صورت رشته ای از مقالات منتشر شده بود شکل گرفتن آن را به صورت یک کتاب به ویراستار جیمز .ا .دکر مدیونم سبب شد که این نوشته ها در سال ۱۹۶۶ به صورت کتاب منتشر شود این کتاب یکی از محبوبترین کتابهای من است نخستین گزارشی که درباره شنیدن از جانب بانوی بازرگان از شهر کانزاس در ایالت میسوری بود که پس از مطالعه از دولت عشق پشت در پشت دردش شفا یافت.
پس از آن گزارشی از گروهی از زنان بازرگان در میشیگان دریافت کردم که تصمیم گرفته بودند در آغاز جلسات گروهی خود عبارت های تاکیدی از دولت عشق را تکرار کند و برای کار و اعضای گروه خود عشق و حمایت الهی بطلبند چندی نگذشت که عده‌ای از بانوان میانسال ازدواج کردند یکی از آنها ۲۵ سال بود که بیوه مانده بود هرچند مجبور شد کارش را رها کند تا بتواند در کالیفرنیای جنوبی در خانه ای بسیار زیبا و نزدیک به ساحل اقیانوس با شوهر جدیدش زندگی کند از قرار معلوم تعداد بانوانی که به خانه بخت رفتن آن قدر زیاد بود که گروه مجبور شد با اعضای جدید تشکیل سازمان دهد.
در اینجا بعضی از نخستین گزارش هایی را که دریافت کرده بودم برای تان می نویسم همچنین از ناشر و سپاسگزارم که اجازه دادند این گزارش‌ها به کتاب افزوده شود
<< من پس از مطالعه کتاب از دولت عشق به شادمانی و خوشبختی وصف ناپذیری رسیدم . در میان کتاب های خودیاری که در ۱۰ سال اخیر خوانده ام این یکی از آن کتاب‌هایی است که بیش از همه خواندنش را به دیگران توصیه میکنم.

من کتاب دولت عشق را به

  • نخست به جویندگان حقیقت
  • دوم به اشخاصی که در روابط خود دچار مشکلات و سوء تفاهم هستند
  • سوم به کسانی که جویای کتابی ساده و الهام‌بخش هستند.

گزارش‌هایی که در طول سالیان درباره از دولت عشق از خوانندگان دریافت کردنم چند جانبه بوده است و نشان می‌دهد که معجزه عشق و محبت چگونه ثروت و توانگری و کامیابی و شفا و سلامت می آورد.

از آلاباما گزارشی دریافت کردنم که مردی پس از مطالعه از دولت عشق و به کار بستن تعالیم آن توانست همه مطالبات عقب افتاده اش را یکجا پرداخت کند از همه جالب توجه تر اینکه به محض اتمام مطالعه کتاب مرد جوانی که به او بدهی داشت همان شب برایش ۵ اسکناس ۱۰۰ دلاری آورد.

زنی برایم نوشت در بیمارستان روانی بودم که مادرم کتاب شما از << دولت عشق >> را برایم آورد بلاهای  بسیار بر سرم آمده بود که اگر بخواهم چند تای آنها را نام ببرم باید بگویم طلاق دسترسی نداشتن به بچم فلج شدن بدنم کشیشی به من گفت که میزان تجربه هم در ۳۰ سالگی بیش از آن چیزی است که معمولاً مردم در ۹۰ سالگی تجربه می کنند.
ا اکنون از بیمارستان بیرون آمده ام  و مشغول کار هستم بچه ام نزد خودم است و دیگر بار می توانم راه بروم اکنون زندگی بسیار خوشی داریم و میخواهیم خانه بخریم پزشک ها به من می‌گویند یکی از قوی ترین آدم هایی هستند که به عمرشان دیده اند من در باره آینده ام خوشبینم و همچنان به مطالعه کتاب از دولت عشق که دیگر از شدت استفاده و مطالعه کهنه و فرسوده و پر از لکه چای و قهوه شده است ادامه می دهم و با شما مسافتی دراز را پیموده ام.

معجزه عشق در زندگی یک زن بیمار 

نامه دیگری دریافت کردم که نوشته بود من کتاب شما از دولت عشق را به مستاجری که اجاره هایش عقب افتاده بود هدیه دادند چون وضع مالیش خراب بود به این امید که راه حلی بیابد مشتاقانه آن را پذیرفت البته از این که همه به فکرش بودند و صمیمانه می‌خواستند که مشکل حل شود به راستی سپاسگزار بود پس تکرار این جمله را آغاز کرد عشق الهی در جزء زندگیم سرگرم کار است.
او که مدام در حال درد و خونریزی بود و تنها علاجش را جراحی دانسته بودند به محض فراخواندن عشق الهی و طلب کمک از جانب آن خونریزی و دردش متوقف شد احساس کرد افسردگیش پایان یافته است دیگر خود را قربانی شرایط نمی‌داند من نیز از نگریستن به قدرت عشق و معجزه محبت به وجد می آیم و از دگرگونی هایی که در درون و پیرامون این زمین بینم لذت می برم.

نامه ای از انگلستان 

از انگلستان نامه‌ای دریافت کردم که می گفت به محض مطالعه کتاب از دولت عشق ناگهان مردی ۷۲ ساله هم سن خودم که همسرش را از دست داده است و از زندگی مرفهی نیز بهره‌مند است عاشقم شده و با هم ازدواج کردیم مصاحبت  او را بسیار شگفت انگیز و دلنشین یافتم من همواره برای این کتاب برکت می طلبم زیرا سعادتم را به من به آن مدیونم
اما چگونه آرمانهای کتاب از دولت عشق به نویسندش کمک کرد من نیز از کتاب دولت عشق که بر میزان فهم و ادراک من از زندگی افزوده است سپاسگزارم بسیاری از مطالب این کتاب در نخستین سالهای دهه ۱۹۶۰ نوشته شده بود آن موقع من در آپارتمانی مشرف به دانشگاه تگزاس در شهر آستین زندگی می کردم چون همسرم در آن دانشگاه تدریس می کرد ما تازه عروسی کرده بودیم و بسیار خوشبخت بودیم هنوز این مقالات به صورت کتاب انتشار نیافته بود که به ناگاه شوهرم در گذشت دیگر نه تنها عشق چیز باشکوهی به نظر نمی رسید خیلی هم شکسته و شکاف برداشته به چشم می آمد عارفان باستان گفته اند نخست تنویر می آید آنگاه تشرف و از پس اینها خرمن موهبت  نو
من پیشاپیش قدرت عشق الهی را آموخته و درباره‌اش نوشته بودم این دوران تنویر م محسوب می‌شد اما واقعه درگذشت ناگهانی همسرم شاید تشرف ژرف‌تر من به ساحت عشق بود
در مابقی سالهای  آن دهه این مجال را یافتم تا با اندیشه های این کتاب زندگی کنم این اندیشه ها یار و یاور و تسلای خاطر هم بودند در این دوران بود که درباره عشق الهی بسیار اندیشیدم و بسیار نوشتند همچنین در این دوران بود که سخنرانی های بی‌شمارم  را در ایالات مختلف آمریکا آغاز کردم همواره در طول سفر در گرما و سرما و پروازهای طولانی و شهرهای ناشناس و غریبه و کار با مردمان و محیط‌هایی نا آشنا یک نسخه از کتاب از دولت عشق همراهم بود اما همواره کار در درون به نمایش بیرونی می انجامد در سال ۱۹۷۰ دگر گونی های دلپذیری در زندگیم پیش آمد که سبب شد به شهر سال آنتونیو در ایالت تگزاس نقل مکان کنم
در این شهر بود که با دومین همسرم آشنا شدم و با او ازدواج کردم شوهرم برایم خانه خرید و من برای نخستین بار در زندگیم صاحب خانه شدم چند سال بعد به شهر پال در ذرت در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کردیم که سال‌ها در اندیشه اش بودم در اینجا توانستم در محیطی که سرشار از زیبایی مناطق گرمسیری است کارم را به شکل دلخواهم آغاز کنم و ادامه دهم
از آن لحظه تا کنون همواره شاهد پیشرفت و کامیابی در کار و شیوه زندگی‌ام بوده‌ام و ایمان دارم که آینده پیشرفت ها و کامیابی هایی از این طرح برای در آستین دارد در هر حال دریافته‌ام که زندگی من خواه تلخ باشد و خواه شیرین و خواه آسوده و خواه نا آسوده از تاثیر آرمان‌های این کتاب نمی‌خواهد در طول این سال‌ها به تجربه دریافته یافتم هرگاه مردم مشکلات گوناگون خود را با من در میان می‌نهند به آن‌ها توصیه می‌کنم که کتاب از دولت عشق را مطالعه کنند شاید بپرسید چرا پاسخم این گفته ی گاندی است در طول تاریخ پیروزی همواره با طریقت عشق و حقیقت بوده است 

فصل اول
معجزه عشق

چند سال پیش بازرگانی قدرت عشق را به من خاطر نشان ساخت.
در آن وقت سرگرم نوشتن یک رشته مقاله درباره ثروت و توانگری بودم وقتی او درباره مقالاتم شنید از من پرسید درباره عشق چه نوشته ای حیرت زده پاسخ دادند درباره عشق اما مفالات من که درباره ثروت و توانگری است بازرگان که مردی سهامدار بود گفت می‌دانم اما تا مقاله ای درباره قدرت عشق و قانون محبت و نیکخواهی نویسی که مقاله‌هایی تکامل نمی‌شود محبت بزرگترین راز کامیابی است.
آنگاه درباره قانونی که خودش برای گشودن گره ها یافته بود چنین گفت هرگاه فردی را می‌بینند که گرفتار مشکلات است آرام می‌نشینم و برایش موهبت محبت را می‌طلبم.
پس از چند بار تکرار عبارت های تاکیدی گویا جریان برق روشن می شود و آن فرد با این جریان هماهنگ می‌گردد معمولاً افراد با گرایش ها و رفتاری هماهنگ به سرعت پاسخ مثبت می‌دهند .
اگر نباید به تکرار عبارت های تاکیدی بیشتری ادامه داد اما دولت عشق بی تردید ثمراتی نیکو و هماهنگ به بار می‌آورد .
در سال‌های اخیر چه بسیار درباره قدرت کامیابی بخش عشق شنیده‌ایم روانپزشکی برجسته گفته است که بزرگترین نیاز بشر نیاز به عشق و محبت است و هیچ انسانی بدون آن نمی تواند سر کند. اگر آدمی به زندگانی خالی از عشق ادامه می‌دهد می‌پوسد و تباه می شود محبت عظیم ترین قدرت روی زمین است.

روانشناس اعظم قدرت عشق را اینگونه بیان میکند

شنیدن درباره قدرت عشق تازگی ندارد روانشناس اعظم صدها پیش ندا در داد و گفت در پی محبت بکوشید و از میان سه فضیلت بزرگ ایمان و امید و محبت محبت بزرگتر است.

رساله پولوس نبی

در باب سیزدهم رساله اول پولس رسول به قرنتیان میخوانیم:
اگر به زبان‌های مردم و فرشتگان سخن گویم و محبت نداشته باشم مثل نهاد صدا دهنده و سنج فغان کننده شده‌اند اگر نبود داشته باشم و جمعی اسرار و همه علم را بدانم و ایمان کامل داشته باشم به حدی که کوهها را نقل کنم و محبت نداشته باشند هیچ است و اگر جمعیت اموال خود را صدقه دهم و بدن خود را بسپارم تا سوخته شود و محبت نداشته باشد هیچ سود می‌برند محبت حلیم و مهربان است محبت هستند نمی‌برد. محبت که با غرور ندارد. اطوار ناپسند ندارد و نفع خود را طالب نمی‌شود.
خشن می‌گیرد و سوءظن ندارد از نادرستی خوشبخت نمی گردد ولی با راستی شادی می کند و در همه چیز صبر می کند و همه را باور می نماید در همه حال امیدوار می باشد و همه چیز را متحمل می باشد محبت هرگز سرقت نمی‌شود…

مقاله هنری درموند درباره رساله پولوس

چه بسا با مقاله مشهور هنری دراموند درباره رساله پولس آشنایی داشته باشید درامون در مقاله اش محبت را عطیه و موهبت متعالی می خواند و می نویسد:

امتحان نهایی دین و دینداری نیست محبت است در زندگی به پس که می نگرید می‌بینید لحظه های خطیر لحظه‌هایی که به راستی زندگی کرده اید لحظه هایی هستند که با عشق و محبت دست به کاری زده اید.

آنگاه دراموند درباره صور گوناگون عشق و محبت که در رساله پلوس می آید گفتگو می کند درباره فضایل چون صبر و مهربانی و سخاوت و تواضع و ادب و عدم خودخواهی و خوش خوی و صفات صمیمیت و بی ریایی آنگاه داستان مرد را می‌گوید که به مدت سه ماه و هفته یکبار این رساله پولس را خواند و از این طریق زندگی‌اش یکسر دگرگون گردید.

محبت شخصی و محبت غیر شخصی

شاید تصور من و شما از عشق همان چیزی باشد که پولس رسول توصیف کرده است می توانیم در محبت شخصی و غیر شخصی این خصایص را از خود نشان دهیم در عشق و محبت شخصی می‌توان نسبت به افراد خانواده و خویشاوندان مهربانی و نرمش و ادب و عاطفه و تایید و تحسین و ملاحظه و ایثار نشان داد عشق و محبت غیر شخصی در اصل یعنی توانایی کنار آمدن با مردم بدون دلبستگی شخصی و وابستگی عاطفی. برای برای آفرینش آگاهی و پرورش محبت غیرشخصی و نیکخواهی نسبت به همکاران و آشنایان و همه کسانی که با آنها سر و کار داریم تکرار عبارت زیر بسیار موثر و سودمند است:

من بدون هیچ گونه وابستگی همه مردم را دوست دارم و همه مردم نیز بدون هیچ گونه وابستگی مرا دوست دارند.

گروهی را می‌شناسم که به تجربه قدرت عشق و دعاهایی که کلمه عشق الهی در آن باشد پی بردند و اینگونه دعا را بزرگترین راه حل برای برطرف کردن مشکلات شخصی و شغلی می‌دانند.

تاثیر دعای گروهی و طلب عشق و موهبت الهی

افراد این گروه هفته یکبار گرد هم می‌آیند و عبارتهای تاکیدی متضمن عشق الهی را تکرار می‌کنند.
آنها فهرست افراد و موقعیت هایی را که می‌خواهند از دولت عشق دگر گونی یا برکت بیابند با خود به این جلسات می آورند.
بدون اینکه درباره مشکلات این افراد یا این که چنین فهرستی را به همراه دارند با کسی گفتگو کنند.
اما هنگامی که دسته جمعی به تکرار عبارت های گوناگون حاوی عشق الهی سرگرمند آرام دست خود را روی این فهرست می گذارند و می گویند عشق الهی هم اکنون در من و از طریق من به عالی ترین کار خود سرگرم است عشق الهی هم اکنون برای من و از طریق من سلامت کامل و ثروت فراوان و سعادت بیکرانی آورد آنگاه در دل خود برای افرادی که نامشان در فهرست است می‌گویند عشق الهی هم اکنون در تو و از طریق تو به عالی ترین کار خود سرگرم است عشق الهی هم اکنون برای تو بد طریق تو سلامت کامل و ثروت فراوان و سعادت بیکران می آورد.
آنها چندین هفته گرد هم آمدند و عبارتهای تاکیدی را بارها و بارها تکرار کردند و آنگاه پی بردند که بسیار آرام و بی سر و صدا برای هر یک از اعضای گروه و همچنین افرادی که برایشان دعا می‌کردند رویداد های حیرت انگیز پیش آمد یکی از خانم‌های بازرگان که در رابطه با چند تن از دوستانش دچار سوء تفاهم و ناهماهنگی شده بود به محض تکرار عبارت های تاکیدی حاوی عشق و محبت دید که دوستانش نیز به طرز غیر منتظره در این جلسات شرکت جستند و خیلی زود با هم آشتی کردند و صلح و صفا برقرار شد.
یکی دیگر از خانم های بازرگان این گروه نیز چند ماهی بود که به علت سوء تفاهمی با چند تن از دوستانش دچار مشکل شده بود برای دلجویی و ایجاد هماهنگی و رفع سوء تفاهم و هر کاری که به عقلش می‌رسید دست داده بود اما به همه نامه ها و پوزش ها و تلفن ها و تماس هایش به سردی پاسخ داده شده بود و جملگی بی‌نتیجه مانده بود یک شب در حین دعای دسته جمعی و طلب عشق الهی برای افرادی که در فهرست خود داشتند این خانم و خانم دیگر در هوا صدایی شبیه ترکیدن چیزی را شنیدند.
خانم دیگر آن صدا را نشنیده گرفت و زاییده تخیل خود بیان داشت اما پس از خاتمه جلسه خانم بازرگان نزد او آمد ها هست و محرمانه پرسید صدای ترکیدن را در هوا شنیدی و با تصور کنید که زاییده تخیلات بود واقعا اتفاق افتاد صدای شکستن اندیشه‌های سخت بود که میان من و دوستانم وجود داشت اما یقین دارم که امشب بهمن کلامی که بر زبان آورده ایم عشق الهی هرچه ناهماهنگی ناملایمات را از میان برداشت از دولت عشق بود که اندیشه‌های سخت شکست از آن شب به بعد احساسی نسبت به آن وصل عوض شد. غرق در آرامش و هماهنگی از اینکه تفاهم الهی برقرار شده بود و عشق الهی سوء تفاهم و خصومت پیشین را از بین برده بود مدام در دل خود شکر به جا می‌آورد.

چند هفته بعد با اینکه در اوضاع بیرونی تغییر مشاهده نمی شد احساس کرد که باید بار دیگر با دوستانش تماس بگیرد این بار به جای پاسخ های سرد آنها به گونه‌ای عمل کردند که انگار هیچ رویداد ناخوشایندی میان آنها پیش نیامده بود تفاهم و دوستی و صمیمیت پیشین دیگر بار برقرار شد و همچنین نیز ادامه دارد.

عشق در باطن شما است

شاید شما افرادی را نشناسید که علاقه‌مند به دعای دسته جمعی باشد با این حال می توانید از دولت عشق بهره مند شوید زیرا همه محبت و عشق را که برای شفا و سلامت و توانگری و ثروت و شادمانی و سعادت نیاز دارید در باطن خود شماست عشق لایه ای از قوای ذهنی و معنوی خودتان است عشق را که نباید برون از خود بیابید محبت را در درون خود کشف کنید و از طریق اندیشه و کلام و اعمال و دعاهای تاکیدی خویش به بیرون افکنی چون به این کار ادامه دهید به قدرت کامیابی بخشش محبت پی می برید و از دولت عشق در رابطه خود با همگان پیروزی برابر همه اوضاع و شرایط مسلط می شوید .

خود عشق را در زندگی بیافرینید

یکی از جامعه شناسان مشهور جهان در دانشگاه هاوارد قدرت محبت را مورد بررسی و پژوهش قرار داد و به این نتیجه رسید که عشق را نیز مانند هر فضیلت دیگر انسان می‌تواند آگاهانه ایجاد کند و بپروراند پژوهندگان متفقاً به این نتیجه رسیدند که همانطور که سایر نیروهای طبیعی را ایجاد می کنیم می توانیم عشق را نیز بیافرینیم.
پس اگر چنین به نظر می‌رسد که عشق شما را نادیده گرفته یا بی اعتنا از کنار آن رد شده است لزومی ندارد که احساس ناامیدی و دلسردی کنید آنان که به تلخی نداد می‌دهند زندگیشان از عشق تهی است به اشتباه عشق را برون از خویشتن جستجو می کند اکنون این حقیقت را دریابید که عشق نخست از درون آغاز می شود آنگاه به سیمای اندیشه و احساس و کلام و عمل بیرون فرستاده می‌شود تنها زمانی که پرورش عشق درونی را آغاز کنید می‌توانید به اثبات برسانید که شیوه‌های معنوی و علمی و رضایت بخش را در پیش گرفته اید زیرا تنها در این صورت است که دیگر دستش و اوضاع و احوال و تأثیر مردم آن نیستید بر خودتان و جهانیان مسلط می شوید رها از هر گونه ترس و آزار و ناامیدی و دلسردی.
نام الهی مانند نیروی الکتریسیته همینکه روشن شود همه جا را نورانی میکند به محض این که از محبت لبریز شوید جهان تان درخشان و تابناک می شود . اشخاص و اوضاع و شرایط درست را به سوی خود می کشانی و به این ترتیب بر کامیابی و شادمانی خود می‌افزاید چندی نمی گذرد که در میابید به جای اینکه دستکش حوادث دنیا باشید .

به قدرت عشق ایمان داشته باشید

دنیا به اندیشه‌ها و احساس هایتان پاسخ مثبت می دهد و هر گاه اندیشه‌ها و احساساتتان محبت می آفرینند جهان پیرامون تان نیز به شگفت انگیز ترین شیوه و با شادمانی به شما پاسخ می دهد و اینها همه از دولت عشق است مردمانی بی شمار در حال اکتشاف این قدرت در همه زمینه های زندگی خود هستند محبت در حیطه روابط انسانی معجزه ها می کند .

این یک داستان واقعی است

فردی برایم تعریف کرد که با همسرش اختلاف داشت شوهرش در حال مشاجره در را به هم کوه و خانه را ترک کرد چون شنیده بود که می‌تواند در درون عشق آفرید و آنگاه آن را بر او فرستاد تصمیم گرفت که برای رفع اختلاف زناشویی خود از آن سود بجوید پس آرام شروع به تکرار این عبارت کرد که من از عشق الهی می خواهم هم اکنون پیوند زناشویی ما را شفا بخشد چندی نگذشت که در آرامشی ظرف فرو رفت چون بچه‌ها از سکوت برخاست با این یقین که همسرش برای ناهار باز خواهد گشت بی درنگ سرگرم تهیه غذا شد در آن حال که تجربه‌ای که از مشاجرات پیشین داشت خلاف این امر را ثابت می کرد اما هنوز چیزی نگذشته بود که در باز شد و شوهرش جعبه شیرینی در دست و با یک دنیا لطف و صفا به خانه آمد از آن پس مشاجرات شان کم تر و سبک تر شد و در مدتی کوتاه تر از آنچه تصور می کرد هماهنگی کامل به زندگی زناشویی اش بازگشت.
زن بازرگان نیز تجربه مشابه را برایم تعریف کرد و گفت که از دولت عشق زندگی زناشویی چه مدت ها بی رنگ و بوی آزار دهنده بود نجات یافته است.
زن گفت که هر روز با هم دعوا داشتند دیگر واقعاً از این زندگی به تنگ آمده و کاسه صبرش لبریز شده بود با خود اندیشید این وضع قابل دوام نیست تندرستی و موفقیت شغلی هر دوی ما در خطر است اگر بخواهیم اینطور پیش برویم زندگی زناشویی ما از هم می‌پاشد حتماً باید راه چای وجود داشته باشد در طلب یافتن مطلبی امیدوارکننده و آرام‌بخش لحظه‌ای از جستجو غافل نمی‌ماند تا اینکه به این کلمات برخورد که :

عشق موانع به ظاهر محال را ذوب میکند و از سر راه بر می‌دارد محبت غیرممکن را ممکن می سازد.

پیش از این هرگاه دچار اختلاف شدند مدتی طول می کشید تا صلح و آشتی میان آنها برقرار شود اما این بار چون مدام عبارت بالا را در دست تکرار می کرد ناهماهنگی و سوء تفاهم تقریباً به ناگاه ناپدید شد و از دولت عشق آن آخرین مشاجره بود که بین آنها در گرفت.
از آن بخت به بعد هر گاه بوی ناهماهنگی به مشامش می‌خورد بی‌درنگ تکرار می‌کند عشق موانع به ظاهر محال را ذوب می‌کند و از سر راه برمی‌دارد محبت غیرممکن را ممکن می‌سازد تکرار این عبارت همواره فضای زندگی اش را روشن و شفاف ساختند و برایش آرامش و هماهنگی به ارمغان آورده است و کلام سرشار از عشق الهی می تواند در زندگی و امور شما از همین اقتدار برخوردار باشد و خود شاهد این تجربه بودند به من ثابت شده است که اندیشه‌های مهرآمیز بسیار سریع تر و کامل تر از آنچه که بتواند به تصویر درآید به دیگران می رسد .

این تجربه شخصی خود من است

یک روز دلپذیر بهاری در اتاق کارم سرگرم تمام کردن مقاله درباره عشق و محبت بودند که پسر نوجوانم که تمام روز را به بازی های ورزشی گذرانده بود گرسنه به خانه آمد.
وقتی به او گفتم که در حال تمام کردن مقاله هستم و کارم بیش از چند دقیقه طول نمی کشد آهسته اتاقم را ترک کرد چند دقیقه‌ای نگذشته بود که احساس کردم در اتاق دوباره باز شد اما چون ناگهان همه چیز آرام شد دیگه برنگشتم تا ببینم چی پیش آمده است چند دقیقه بعد که کارم تموم شد دریافتم که پسرم دیگر بازگشته و دو شاخه گل سرخ را که از آن نزدیکی چیده بود روی میز کارم گذاشته بود و بی آنکه حرفی بزنم از اتاق بیرون رفته و صبورانه منتظر مانده بود البته او نمی دانست که مقاله درباره عشق است پیش از آن نیز هرگز برایم گل نیاورده بود. اما در آن لحظه با آرمان‌ها و اندیشه هایی که در سرم بود هماهنگ شده و به شیوه‌ای مهرآمیز پاسخ گفته بود.
در مورد دیگر نیز عملاً قدرت کامیابی بخش عشق را نشان داد یک روز صبح پسرم با حالتی معلول به مدرسه رفت تمام روز چهره اش را به خاطر می آوردم و خود را مقصر می دانستم که چرا حرفی نزدم یا کاری نکردم تا او به آن شکل خانه را تعیین کند و روز خود را به شیوه‌ای مغموم آغاز نکنند تمام روز همین که به یاد این مسئله می‌افتادم تکرار می‌کردم عشق الهی هم اکنون برای تصحیح این وضع به کاملترین کار خود سرگرم است آن روز بعد از ظهر وقتی از مدرسه به خانه آمد بیدرنگ کتاب‌هایش را گوشه‌ای انداخت و به سوی من آمد و گفت سلام بر زیبای من به یاد ندارم که پیش از آن هیچ گاه مرا به این شکل که مخاطب قرار داده باشد اما به راستی که عشق آن روز به کاملترین کار خود سرگرم بود اما هرگاه بهش گفت آمدید که چگونه اندیشه و کلا مهرآمیز می‌تواند ایجاد کند و مشکلات را از میان بردارد به یاد آورید واژه‌ها و اندیشه‌های سرشار از محبت از نفوذ و اقتدار آفرینش محبت های عظیم برخوردارند اصلا رسالت عشق خواه شخصی و خواهر شخصی همین است دولت عشق یعنی احضار محبت های جاودان زندگی.
وظیفه شما ببه شگفت آمدن از کار عشق نیست تنها کاری که شما باید بکنید این است که دل و جرات نشان بدهید و عشق را از درون به برون بفرستید به محض انجام این کار همواره شاهد نتایج جالب‌توجه و رضایت‌بخش خواهید بود.

تاثییر فقدان محبت بر بروز بیماری ها

یکبار پزشکی کتابی درباره بیماری‌های روان‌تنی نشانم داد در این کتاب گروهی از پزشکان پژوهش‌های تحلیلی خود را درباره علل بیماری های متفاوت عدم تعادل های ذهنی و عاطفی بیان کرده بودند وقتی دیدم که در همه موارد نیاز به محبت نام برده شده بود بهش گفت آمدم.
مثلاً در مورد همه ناراحتی های معده نیاز به محبت وجود داشت. همچنین در مورد همه نارسایی‌های قلب. یکی از دلایل ناراحتی های پوستی نیاز به تایید که خودش کلی از محبت است. کتابداری گفته بود که به محض اینکه در چهره‌اش علائم ناراحتی پوستی احساس کرده بود دستهایش را روی صورتش گذاشته و هر روز تکرار کرده بود عشق الهی هم اکنون تو را شفا می بخشد و ناراحتی پوستی ناپدید شده بود در مورد بیماری‌های زنان نیز یکی از دلایل نامبرده نیاز به محبت بود در مورد خستگی مزمن دلایلی که ذکر شده بود عبارت بود از افسردگی احساس عدم امنیت و نیاز به محبت در مورد سردرد و میگرن یکی از دلایل نامبرده احساس عدم امنیت و نیاز به محبت بود در مورد اضافه وزن پرخوری یکی از دلایل ذکر شده باردست احساس عدم رضایت از زندگی و نیاز به عشق و محبت در مورد اعتیاد به الکل و سایر افراد ها نیز یکی از دلایل نامبرده احساس حقارت و نیاز به محبت بود شگفت اینجاست که در صورت نیاز به محبت می توان آن را از درون تامین کرد.

مردی بازرگان برایم تعریف کرد که بیماری دردناک خود را که به درازا کشیده بود با برون فرستادن عشق درون و بر زبان آوردن کلام محبت آمیز خطاب به اعضای بدن شفا داده بود.او که همه روش‌های درمانی را آزموده و هیچ یک از آنها اثری در وی نکرده بود درباره قدرت شفابخش عشق می شود.
از هر روز دستش را بر روی موزه درد می گذارد و تکرار می کند من دوستت دارم چندی نمی گذرد که درد کمتر و کمتر و به تدریج ناپدید می‌شود .
سرطان را مراکز تراب خواندن سرگذشت بیمارستان بیماران سرطانی نشان می‌دهد که در دوره‌ای از زندگی خود احساس نگرانی و نا امنی و کمبود محبت می کردند ناخودآگاه آنقدر احساس و عواطف در خویشتن نگاه داشتند که به تأخیر و ذهنی ایراد و چه بسا خصوص نفرات انتظار انجامیده است حاصل آن که خود از پا درآمدند.
مقامی ذی‌صلاح گفته است که ۶۲ درصد از بیماران سرطانی کسانی هستند که عزیزی را از دست دادند و یا دچار اندوه شدید افسردگی و ناامیدی و یأس ایم و فرد شده‌اند که بر وضع جسمانی آنها اثرگذار گذاشته است حتی در سال ۱۹۲۵ نیز پژوهشگری پس از بررسی اوضاع و شرایط صدها بیمار سرطانی به این نتیجه رسیده بود که بیشتر آنها در بیش از ۲۴ شدن به سرطان بحرانی آتشی را پشت سر گذاشته بودند اما برای التیام آزارها و زخم‌های عمیق عاطفی خود چاره ای نیافته بودند.

در حیطه ثروت و توانگری نیز محبت در جامعه خیرخواهی غیر شخصی و عاری از خودخواهی بسیار قدرتمند است تخمین زدند که تنها ۱۵ درصد از کامیابی مالی انسان به توانایی فنی او مربوط است اما بقیه ۸۵% باغدا تکرار کنار آمدن او با مردم ارتباط دارد مدیران و پرسنل جملگی بر این باورند که بیشتر از دو سوم کسانی که کار خود را از دست می‌دهند به علت کنار نیامدن با دیگران است و به دلیل عدم مهارت در کار نزدیکه ۱۰ درصد کسانی هستند که به علت عدم کفایت به خدماتشان انفصال داده می‌شود مابقی ۹۰ درصد کارکنان حراج را کسانی تشکیل می‌دهند که دچار مشکلات شخصی هستند .

یک خانم منشی که علاقه‌مند بود که قابل توجه و باد پر درآمد را حفظ کند دریافت که باید بیاموزد چگونه با بدخلقی سر صبح رئیسش کنار بیاید از قدرت کامیابی بخش محبت آگاه شد و به تکرار آن عبارت فاکس پرداخت

همه آدمیان تجلی اصطلاحی هستند پس من به جز عشق الهی با هیچ چیز دیگر نمی‌توانم روبه‌رو شوم

چون روزش را با تکرار این جمله آغاز می‌کرد پیش از ورود رئیسش فضای آرام و ایجاد می‌شد و موقعی که برای دیکته کردن نامه ها صدا میکرد به عشق الهی پیشاپیش کار عالی را با بدخلقی کرده بود و سیمای عروس و به چهره ای خوشایند و سازگار بدل شده بود به این ترتیب خانم منشی توانست کارش را حفظ کند .چون مسئله بدخلقی رئیس تنها جنبه ناخوشایند و نگرانی آور کارش بود .

فروشنده سیار که تا خرخره در قرض فرو رفته بود هرچه کوشید که از بانک وام بگیرد تا بتواند قرص هایش را بپردازد چون دوستان و آشنایان داشت موفق نشد که وام بگیرد. پس به تکرار این عبارت تاکیدی پرداخت که عشق الهی هم اکنون مرا توانگر دولتمند می‌کنند چند روز نگذشته بود که فروش بزرگی کرد و تنها توانست همه قراردادهایش را بپردازد حتی توانست پس انداز کند .

چند سال پیش در اوضاع خراب اقتصادی و کسادی بازار در هوای به شدت ساعت شرکتی که برای آن کار می‌کردند دچار مشکلات مالی شد. اعضای هیئت مدیره سخت از هوای سرد که ظاهراً یکی از علل خرابی وضعیت مالی و اقتصادی شرکت بود افسرده بودند . امیدی به چشم نمی خورد تا اینکه چند نفر از کارکنان شرکت تصمیم گرفتند که در ساعاتی مایل به طور دسته جمعی به تکرار عبارت های تاکیدی بپردازد و از قدرت کامیابی بخشش عشق الهی و مدد بطلبند هر فرد آنچه را که به دلش می‌افتاد برای بهبود وضع خود تکرار می‌کرد .

می‌گفت من تجلی عشق خدا هستم و می گذارم عشق خدا رهبری و هدایت می‌کند و به من الهام ببخشد و برای برکت و دولت شرکت خود می گویند عشق الهی با طن یکایک ما به سوی مامیگشاید . عشق الهی باطن تو اندیشه های تازه شهامت تازه و نعمت و ثروت محصول را هر روز به سوی تو می کشاند . چنین به نظر می رسید که فضای افسرده و ناامید و نگرانی در مورد وضعیت کار شرکت محول شد و از میان برمی خیزد همه کسانی که در دعاهای روزانه شرکت داشتند آرامشی دلپذیر را تجربه می‌کردند .

اندیشه‌های تازه و شهامت تازه برکت روزانه محسوس را به سوی آنها می کشان چند هفته بیشتر نگذشته بود که بحران مالی پشت سر گذاشته شد و آن سال به یکی از پر برکت در این سالها این شرکت بدل شد.

سالها پیش اما کورتیس هاپکینز در این مورد گفت وضعیت کسب و کارتان را همانگونه که هست بپذیرید . عشق الهی را حمد و ثنا گویید که برایتان راه‌حلی مقتدر و خردمندانه می‌یابد هرگاه به چنین وضعی گرفتار آمدید بی درنگ تکرار کنید عشق الهی را هم دوست نمی گویم که برایم راه‌حل مقتدر و خردمند آن می‌یابد در همه مراحل و زمینه های زندگی محبت دارای قدرت کامیابی بخش است بسیاری از کسانی که جویای یک زندگی متعادل آن عبارت تاکیدی زیرا موثر یافتند عشق الهی از طریق من تجلی می‌کند و همه آنچه را که برای خوشبختی و تکمیل زندگیم لازم است هم اکنون به سوی من می کشاند .
نیاز شما هر چه که باشد پاسخش محبت است.
لازم نیست برای محبت به برون از خویشتن برطرف کنید شروع کنید به اینکه از درون اندیشه‌ها و احساس های خود عشق را به درون بفرستید آنگاه همه اشخاص و اوضاع و شرایطی که به مصلحت و منفعت شماست به سوی خود می کشاند به راستی که شما در حلقه سحرآمیز عشق خدا گام بر می دارد و هم اکنون مقیم مغناطیسی الهی در برابر خیر و صلاح خود مقاومت ناپذیر هستید و اینها همه از دولت عشق است.

Tab 3 | Your Content
Tab 4 | Your Content
Tab 5 | Your Content
Tab 6 | Your Content
Tab 7 | Your Content
Tab 8 | Your Content

دانلود مقدمه از دولت عشق

دانلود فصل اول معجزه عشق

دانلود صوت فصل اول معجزه عشق 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن