تاریخ معصومینمذهبی

سخنان پیامبر در آخرین لحظات پیش از رحلت

وقایع و سخنان از کتاب سلیم یکی از منابع بزرگ و تصدیق شده

گریه حضرت زهرا هنگام وفات پیامبر سلین می‌گوید از سلمان فارسی شنیدم که می گفت در معرض ای که پیامبر از دنیا رفت آن حضرت نشسته بود حضرت زهرا وارد شد و چون حال ضعف و پدر را دید بغض گلویش را گرفت طوری که اشک بر گونه هایش جاری شد پیامبر فرمود دخترم چرا گریه می کنی عرض کرد یا رسول الله بعد از تو بر خود و بر فرزندان از بی اعتنایی مردم و تضییع حق مان میترسم.
آل محمد آن تخیل خدا در زمین پیامبر صلی الله در حالی که چشمانش اشک آلود بود فرمود ای فاطمه مگر نمیدانی ما اهل بیت هستیم که خداوند برای ما آخرت را بر دنیا ترجیح داده و فناوری را بر همه خلق جهت می‌نموده است خداوند تبارک و تعالی توجهی به زمینه و مرا از میان آن را انتخاب کرد و به پیامبری برگزید سپس برای بار دوم توجهی به زمین نمود و همسرت را انتخاب کرد و به من دستور داد تا تو را به ازدواج وی در آورد و او را به عنوان برادر و پذیر و وصی و جانشین خود در وطن قرار دهم.
بهترین توبهترین انبیا و رسولان خداوند است و شوهر تو بهترین عروسی ها و وزیران است و تو اول کسی از خاندان من هستی که من ملحق می شوی سپس خداوند توجه سومین به زمین کرد و تورا و ۱۱ نفر از فرزندان است و فرزندان برادرم و شوهرت را از نسل تو هستند انتخاب می‌کند.
معرفی ۱۲ ماه از دو سیده ی زن های اهل بهشت هستی و دو پسرش حسن و حسین آقای اهل بهشتند و من و برادرم و ۱۱ امام به جانشینان من تا روز قیامت هستند همگی هدایت‌کننده هدایت‌شده ایم.
اولین نفر از جانشینان پس از برادر محسن و بعد از او حسین و سپس نفر از فرزندان حسین که در بهشت در یک منزل خواهد بود منزلی از منزل من به خدا نزدیکتر نیست و سپس منزل ابراهیم و آل ابراهیم است.
کرامت خداوند به حضرت زهرا سلام الله دخترم آیا نمی دانی از جمله کرامتهای خداوند بر تو آن است که تو را به ازدواج بهترین امت و بهترین اهل بیتم در آورده است که در قبول اسلام از همه بیشتر در حلم و بردباری از همه بالاتر در علم از همه بیشتر از همه بزرگوارتر زبانش راستگوتر قلب شجاع تر دستش بخشنده تر نسبت به دنیا از همه زاهدتر و در کوشش و جدیت از همه شدیدتر است حضرت زهرا سلام و از آنچه پدر فرمون مسرور و خوشحال شد.

فضایل اختصاصی امیرالمومنین علیه السلام سپس پیامبر علیه السلام الله علیه و آله به حضرت زهرا علیه السلام فرمود علی بن ابیطالب ۸ دندان برنده و شکافنده دارد مناقبی دارد که هیچ یک از برتری ندارد ایمان به خدا و رسولش قبل از هر کسی که در این باره برو سبقت نگرفته است . علم او به کتاب خدا و سنتم است که احدی  از امت جز همسرت همه علم مرا نمی‌داند.چرا که خداوند به من آموخته است که غیر از من واو آن را نمی‌داند و به ملائکه و پیامبرانش هم نیاموخته و فقط به من آموخته
و مرا امر کرده که این را به علی بیاموزم و من این کار را انجام دادم بنابراین هیچ کس از امتم همه علم و فهم حکمت مرا به طور کامل غیر او نمی‌داند. دیگر اینکه تو ای دخترم همسر او هستی و دو پسرش حسن و حسین نوه های من هستند و آنها دو سبط  امتم هستند و امر به معروف و نهی از منکر از او و اینکه خداوند جان ثنایه  به او حکمت و حل و فصل بین حق و باطل را آموخته است.
فضایل اختصاصی اهلبیت سلام الله علیهم دختران ما اهل بیت هستیم که خداوند هفت چیز به قطع کرده که به حدی از اولین آخرین جز ماعطا نکرده است من آقای پیامبران مرسلین و بهترین انانم و جانشین من بهترین جانشینان است و وزیرم بعد از من بهترین وزیران است و شهیدما بهترین شهیدان است، که مقصود عمویم حمزه است. حضرت زهرا عرض کرد یا رسول الله ایا او آقای شهیدانی است که همراه کشته شده اند. فرمود نه بلکه آقای شهیدان از اولین و اخرین جز انبیا و اوصیا است. 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن